برگزاری قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند

قرعه ‌کشی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت کوالالامپور (۱۲ به وقت تهران) در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا و به صورت آنلاین آغاز شد.

لیگ قهرمانان این فصل با حضور ۴۰ تیم در ۱۰ گروه برگزار خواهد شد. سه تیم پرسپولیس، تراکتور و استقلال به ترتیب به‌عنوان قهرمان لیگ، قهرمان جام حذفی و تیم دوم لیگ نماینده ایران در این دوره از رقابت‌ها هستند. فوتبال ایران یک سهمیه هم در پلی‌آف خواهد داشت که تیم فولاد به‌عنوان تیم سوم لیگ پا به این مرحله می‌گذارد و باید با العین امارات روبه‌رو شود که در صورت عبور از این مرحله، وارد این دوره از مسابقات خواهد شد.

نمایندگان کشورمان پس از انجام قرعه‌کشی این دوره از رقابت‌ها، حریفان خود را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ شناختند.

منطقه غرب آسیا

منطقه غرب

گروه A: الهلال عربستان، شباب الاهلی امارات، استقلال تاجیکستان و برنده پلی‌آف یک غرب (الغرافه قطر – ای جی ام کی ازبکستان)

گروه B: الشارجه امارات، تراکتور ایران، پاختاکور ازبکستان و برنده پلی‌آف ۲ غرب (الوحده عربستان – نیروی هوایی عراق)

گروه C: الدحیل قطر، الاهلی عربستان، استقلال ایران و الشرطه عراق

گروه D: السد قطر، النصر عربستان، الوحدات اردن و برنده پلی‌آف ۳ غرب (فولاد ایران – العین امارات)

گروه E: پرسپولیس ایران، الریان قطر، گوای هند و برنده پلی‌آف ۴ غرب (الوحده امارات – الزورای عراق)

از نکات جالب توجه قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا می‌توان به رویارویی پرسپولیس با الریان قطر تیمی که شجاع خلیل‌زاده را در اختیار دارد، اشاره کرد. استقلال نیز که با قرعه تقریباً دشواری مواجه شده است، مصافی با علی کریمی و یارانش در الدحیل خواهد داشت. کریمی نیز در ابتدای فصل جاری از استقلال جدا و راهی لیگ قطر شد.

منطقه شرق آسیا

منطقه شرق

گروه F: بی جی پاتوم یونایتد تایلند، اولسان هیوندای کره جنوبی، ویتل ویتنام، برنده پلی‌آف یک شرق (اف سی بیجینگ – برنده دیدار بریزبین رور استرالیا – کایا اف سی ایلیولو فیلیپین)

گروه G: جیانگ سوی چین، ناگویا گرامپوس ژاپن، جوهور دارالتعظیم مالزی و برنده پلی‌آف ۳ شرق (پوهانگ استیلرز کره جنوبی – راتچابوری تایلند)

گروه H: جونبوک موتورز کره جنوبی، گامبا اوزاکای ژاپن، تامپینس روورز سنگاپور و اف سیدنی استرالیا

گروه I: کاوازاکی فرونتال ژاپن، گوانگژو اورگرانده چین، یونایتد سیتی فیلیپین و برنده پلی‌آف ۴ شرق (دائه‌جوی کره جنوبی – چیانگ رای یونایتد تایلند)

گروه J: شاندونگ لیونگ چین، پورت اف سی تایلند، کیتچی هنگ‌کنگ و برنده پلی‌آف ۲ شرق (سرزو اوزاکای ژاپن – برنده دیدار ملبورن سیتی استرالیا – شان یونایتد میانمار)

منبع : تسنیم