جام جهانی ۲۰۲۲ ، برنامه کامل دیدارهای جام جهانی قطر اعلام شد

فیفا با اعلام برنامه کامل دیدار ‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، ۲ سال و چهار ماه و ۵ روز مانده به آغاز این رقابت‌ها به استقبال مهم‌ترین رویداد فوتبالی تاریخ خاورمیانه رفت.

با اعلام کامل برنامه دیدار ‌های جام جهانی ۲۰۲۲ روز، ساعت و محل برگزاری دیدار‌ها از بازی افتتاحیه میان قطر و تیم دوم گروه A که در ورزشگاه البیت از ساعت ۱۳ روز دوشنبه، ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان ۱۴۰۱) آغاز می‌شود.

دیدار فینال در روز یکشنبه، ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر ماه ۱۴۰۱) که از ساعت ۱۸ در ورزشگاه لوسیل سوت می‌خورد، مشخص شد.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

به این ترتیب دیدار‌های دو بازی ابتدایی گروه‌های هشت گانه در ۴ زمان مختلف به ساعت‌های ۱۳، ۱۶، ۱۹ و ۲۲ انجام می‌شود و بازی سوم هر گروه که قانوناً باید به صورت همزمان برگزار شود.

در دو زمان مختلف به ساعت‌های ۱۸ و ۲۲ برگزار خواهد شد. همچنین دیدار‌های مرحله یک هشتم نهایی و یک چهارم نهایی نیز به همین ترتیب در ساعت‌های ۱۸ و ۲۲ برگزار می‌شود.

طبق برنامه فیفا دو دیدار نیمه نهایی در روز‌های ۱۳ و ۱۴ دسامبر (۲۲ و ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۱) از ساعت ۲۲ آغاز می‌شود که دو ورزشگاه لوسیل و البیت میزبان این دو دیدار خواهند بود.

دیدار رده‌بندی از ساعت ۱۸ روز ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) در ورزشگاه خلیفه برگزار می‌شود و دیدار فینال نیز از ساعت ۱۸ روز ۱۸ دسامبر در ورزشگاه لوسیل برگزار خواهد شد.

فیفا همچنین در یک اینفوگرافی ساعت برگزاری بازی‌ها در شهر‌های مختلف دنیا را هم اطلاع رسانی کرده است که تهران با فاصله ۳۰ دقیقه‌ای نسبت به قطر، تب داغ فوتبال در خاورمیانه را تجربه خواهد کرد.

یعنی دیدار افتتاحیه ساعت ۱۳ به وقت دوحه از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران آغاز خواهد شد و دیدار فینال از ساعت ۱۸ به وقت دوحه، ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران آغاز می‌شود.

در زیر برنامه بازی‌ها و ساعت برگزاری مسابقات به ساعت شهر ‌های مختلف دنیا را می‌بینید :

جام جهانی قطر

منبع : تسنیم