جذاب ‌ترین کورس قهرمانی را کدام لیگ ها دارند

جذاب ‌ترین کورس قهرمانی مربوط به کدام لیگ است؟

اگرچه این فصل لیورپول خیلی زود خودش را از رقبا جدا کرد و به قهرمانی فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ لیگ برتر انگلیس رساند، اما لیست کردن قهرمان لیگ‌های اروپایی نشان می‌دهد حدس زدن قهرمان این لیگ پیش از شروع آن ساده نیست. فصل آینده هم لیورپول و منچسترسیتی شاید چلسی و منچستریونایتد را رقیب خودشان در راه قهرمانی ببینند.

از زمان شکل‌گیری این لیگ در سال ۱۹۹۲، چهل و نه باشگاه در آن رقابت کرده‌اند که هفت تا از آن‌ها موفق به قهرمانی در آن شده‌اند: منچستر یونایتد (۱۳ بار)، چلسی (۵ بار)، منچستر سیتی (۴ بار)، آرسنال (۳ بار)، بلکبرن روورز (۱ بار)، لستر سیتی (۱بار)، لیورپول (۱بار)

جذاب ‌ترین کورس قهرمانی

لیگ برتر در واقع یک شرکت سهامی است که تیم‌های حاضر در آن سهامداران آن هستند. هر فصل از رقابت‌ها در ماه اوت آغاز می‌شود و بعد از انجام ۳۸ بازی (به صورت رفت و برگشت) در ماه می به پایان می‌رسد. بیشتر بازی‌های این رقابت‌ها در روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می‌شود.

مرور قهرمان‌های لیگ‌های اروپایی از سال ۲۰۰۰ به بعد نشان می‌دهد در لیگ‌های معتبر بارسلونا، یوونتوس، بایرن‌مونیخ و پاری‌سن‌ژرمن بیشترین سلطه را داشته‌اند. اگرچه این فصل در لالیگای اسپانیا، رئال‌مادرید موفق شد بارسا را پشت سر بگذارد.

به دلیل رقابت فشرده تیم ها در لیگ فوتبال انگلیس ، در اغلب اوقات جذاب ‌ترین کورس قهرمانی در لیگ برتر انگلیس بوده و خواهد بود.

منبع : خبرورزشی