شیاطین ‌سرخ (منچستریونایتد)‌ ، دوست‌ داشتنی‌های رئال مادرید

باشگاه رئال‌مادرید از جذب پل پوگبا، هافبک فرانسوی شیاطین سرخ ناامید و منصرف نخواهد شد. ارزش پوگبا در بازار فعلی با درخواست سال گذشته باشگاه منچستریونایتد که ۲۰۰ میلیون یورو بود، فاصله زیادی دارد. حالا «ترانسفرمارکت» ارزش او را فقط ۸۰ میلیون یورو تعیین کرده است که این دقیقاً همان چیزی خواهد بود که باشگاه رئال‌مادرید می‌خواهد.

بازیکنانی مثل کریستیانو رونالدو و دیوید بکام، رود فان‌‌نیستلروی، چیچاریتو و گابریل هینسه به سانتیاگو برنابئو رفته‌اند، در حالی که آنخل دی‌ماریا مسیر برعکس را در پیش گرفته بود.

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو

فوق‌ستاره پرتغالی در سانتیاگو برنابئو تاریخ را ورق زد و تبدیل به اسطوره رئال‌مادرید شد. او هر رکوردی که تصور بکنید را شکست و ۱۶ جام که شامل ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بود را با این تیم به دست ‌آورد. کریستیانو رونالدو که سال ۲۰۰۹ در ازای ۹۴ میلیون یورو از منچستریونایتد به رئال‌مادرید پیوست، با پیراهن کهکشانی‌ها در ۴۳۸ بازی ۴۵۰ گل به ثمر رساند. او بعد از ۹ سال رئال را ترک کرد و در ازای ۱۱۲ میلیون یورو راهی یوونتوس شد.

دیوید بکهام

دیوید بکام

این ستاره انگلیسی خامه روی کیک پروژه کهکشانی‌های فلورنتینو پرس بود که سال ۲۰۰۰ ساخت آن شروع شد. باشگاه رئال‌مادرید از خراب شدن رابطه دیوید بکام با سرالکس فرگوسن استفاده کرد و با پرداخت تنها ۳۰ میلیون یورو که مبلغ پایینی برای چنین ستاره‌ای بود، او را به خدمت گرفت. بکام ۴ سال در رئال‌مادرید بازی کرد و با تیم تحت هدایت کاپلو قهرمان لالیگای اسپانیا شد. سپس تصمیم گرفت راهی آمریکا و تیم لس‌آنجلس گلکسی شود. او در ۱۵۵ بازی برای رئال‌مادرید ۲۰ گل زد.

رود فان ‌نیستلروی

رود فان ‌نیستلروی

مهاجم هلندی سال ۲۰۰۶ در معامله خوب دیگری از منچستریونایتد راهی رئال‌مادرید. آن زمان با کریستیانو رونالدو به مشکل خورده بود و فرگوسن تصمیم به فروش رود فان‌نیستلروی گرفت. در ۳۰ سالگی به رئال‌مادرید پیوست و همان فصل اول حضورش در این تیم ۳۳ گل زد. جایزه پیچیچی را هم با ۲۴ گل دریافت کرد و قهرمانی لالیگا را جشن گرفت. نیستلروی در ۴ فصل حضورش در رئال ۹۶ بازی انجام داد و ۶۴ گل زد. مصدومیت مانع از گلزنی او در ۲ فصل پایانی‌اش در رئال شد.

گابریل هینسه

گابریل هینسه

سال ۲۰۰۷، این مدافع آرژانتینی راهی مادرید شد. او از مهره‌های اصلی تیم کاپلو بود و به رئال در راه قهرمانی در لالیگای اسپانیا کمک بزرگی کرد. هینسه با وجود اینکه قراردادی ۴ ساله با رئال‌مادرید داشت، ۲ سال بعد راهی مارسی شد. او ۶۰ مرتبه پیراهن رئال‌مادرید را در رقابت‌های مختلف پوشید.

چیچاریتو

چیچاریتو

خاویر ارناندس را آنچلوتی برای فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ از منچستریونایتد قرض گرفت. در ۳۳ بازی این مهاجم مکزیکی ۹ گل برای رئال‌مادرید، در حالی که معمولاً به‌عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان می‌شد. چیچاریتو گلی مهم در دیدار یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل اتلتیکومادرید به ثمر رساند که منجر به صعود کهکشانی‌ها به مرحله بعد شد.

آنخل دی‌ماریا

آنخل دی‌ماریا

بازیکن آرژانتینی فعلی تیم پاری‌سن‌ژرمن همزمانی در رئال‌مادرید می‌درخشید. البته او از منچستریونایتد نیامده بود، بلکه سال ۲۰۱۴ در ازای ۵۹,۷ میلیون پوند راهی اولدترافورد شد. برخلاف بازیکنانی که منچستریونایتد به رئال‌مادرید پیوسته بودند، دی‌ماریا اوضاع خوبی پس از انتقال بین این دو تیم نداشت. دی‌ماریا پیراهن شماره ۷ را برتن کرده بود و انتظارات زیادی از او داشتند. با جدایی و پیوستن به پاری‌سن‌ژرمن بعد از یک فصل، دوباره خودش را احیا کرد.

منبع : خبرورزشی