لیورپول با بردی شیرین جام قهرمانی گرفت ، پایان ۳۰ سال انتظار

شب خاطره‌ انگیز لیورپول در آنفیلد ثبت شد ، نبرد دیدنی مقابل چلسی در هفته سی ‌و هفتم لیگ برتر انگلیس که لیورپولی ها ۵ بر ۳ بردند و جامی که بعد از ۳۰ سال گرفتند.

بازیکنان لیورپول که انگیزه زیادی برای پیروز شدن در شبِ جام گرفتن ‌شان داشتند، در دقیقه ۲۳ با شوت زیبای کیتا به گل نخست رسیدند. آرنولد مقل بازی رفت از روی یک ضربه ایستگاهی گلزنی کرد. در دقیقه ۳۸ این مدافع جوان لیورپول فاصله را بیشتر کرد.

گل سوم را هم واینالدوم در دقیقه ۴۳ و در چهارمین سالگرد لیورپولی شدنش زد. اما حسن‌ ختام نیمه نخست گل ژیرو در دقیقه ۳+۴۵ بود که باعث شد چلسی با شکست سبک‌تری به رختکن برود.

نیمه دوم هم مثل نیمه اول جذاب دنبال شد. ارسنال آرنولد را فیرمینو دقیقه ۵۵ تبدیل به گل چهارم قرمزها کرد و این گل را آبراهام دقیقه ۶۱ با پاسی که از پولیشیچ گرفت، جبران کرد.

در دقیقه ۷۶ پولیشیچ با استپ، چرخش و شوتی دیدنی به سقف دروازه آلیسون فاصله را کمتر کرد، اما چمبرلین با گل دقیقه ۸۴ برد لیورپول را تضمین کرد.

لیورپول قهرمان با این برد با رکورد بهترین عملکرد خانگی در یک فصل برابری کرد و ۹۶ امتیازی شد. چلسی هم با ۶۳ امتیاز در رده چهارم جای گرفت.

منبع : خبرورزشی