مشخص شدن ۴ کاندیدای نهایی انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا

چهار کاندیدای نهایی برای انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا که قرار است در اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود، مشخص شدند. بر این اساس خوان لاپورتا، ویکتور فونت، تونی فرکسیا و امیلی روساند چهار نامزدی هستند که موفق شدند با جمع‌آوری امضاهای لازم از اعضای باشگاه به مرحله پایانی انتخابات پیش‌رو راه پیدا کنند.

لاپورتا، رئیس پیشین باشگاه بارسلونا بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰، بیشترین امضا را جمع‌آوری کرده است. او که اطمینان داده در صورت انتخابش به عنوان رئیس جدید باشگاه بارسلونا قطعاً قرارداد لیونل مسی را تمدید خواهد کرد، ۱۰ هزار و ۲۷۲ امضا جمع کرد. فونت با ۴۷۱۳، فرکسیا با ۲۸۲۲ و روساند با ۲۵۱۰ امضا رقیب لاپورتا در این راه خواهند بود.

دیگر کاندیداها یعنی جوردی فاره، خاویر ویلاخوانا، آگوستی بندیتو، لوئیس فرناندس آلا و پره ریرا موفق به جمع‌آوری حداقل ۲۲۵۷ امضا به منظور حضور در مرحله پایانی انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا نشدند.

انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا در حالی قرار است در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ (۵ بهمن) برگزار شود که گفته می‌شود لاپورتا شانس بیشتری برای احراز این پست دارد.

اخیراً خوسپ ماریا بارتومئو پس از برگزاری جلسه‌ای اضطراری با حضور اعضای هیئت مدیره از سمت ریاست باشگاه بارسلونا استعفا کرد و کارلس توسکتس به‌ عنوان رئیس موقت باشگاه بارسلونا معرفی شد.

منبع : تسنیم