نایک

نایک ، تاریخچه و آنچه باید در مورد این برند معتبر بدانید

نایک ، یک شرکت آمریکایی و چند ملیتی است که در طراحی ، توسعه ، تولید ، و بازاریابی در سراسر جهان و فروش کفش ، پوشاک ، تجهیزات ، لوازم جانبی ، و خدمات مشغول اند.

دفتر مرکزی این شرکت در نزدیکی بیورتون ، در کلان شهر پورتلند واقع شده است. این شرکت بزرگترین تامین کننده کفش و پوشاک ورزشی در جهان و تولید کننده بزرگ تجهیزات ورزشی است. با درآمد بیش از ۲۴٫۱ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۱۲٫

از سال ۲۰۱۲ ، بیش از ۴۴۰۰۰ نفر در سراسر جهان در این شرکت اشتغال داشتند. در سال ۲۰۱۴ این برند معتبر به ۱۹ میلیارد دلار ارزش گذاری شد و عنوان با ارزش ترین برند در بین برند های ورزشی را بدست آورد.

از سال ۲۰۱۷ ، برند نایک ۲۹٫۶ میلیارد دلار ارزش دارد. نایک ، در لیست فورچون ۲۰۱۸ جزو ۸۹ شرکت بزرگ ایالات متحده قرار گرفت.

نایک در ۲۵ ژانویه سال ۱۹۶۴ با عنوان Blue Ribbon Sports توسط بیل بورمن و فیل نایت تاسیس شد و در ۳۰ مه ۱۹۷۱ به طور رسمی به شرکت نایک تبدیل شد.

این شرکت نام خود را از نایک ، الهه یونانی پیروزی گرفته است. محصولات خود را با نام های تجاری ( Nike Golf، Nike Pro، Nike + ، Air Jordan ، Nike Blazers ، Air Force 1 ، Nike Air Max ، Nike CR7 و شرکت های تابعه شامل برند جردن ) به بازار عرضه می کند.

این شرکت روابط مستقیمی با دانشگاه اورگان دارد به طوری که لباس تیم فوتبال دانشگاه اورگان را طراحی می کند. تینکر هاتفیلد ، که آرم این دانشگاه را مجدد طراحی کرد ، این همکاری را رهبری می کند.

فیل نایت سرمایه های شخصی قابل توجهی برای توسعه و نگهداری دستگاه های ورزشی دانشگاه سرمایه گذاری کرده است. پروژه های دانشگاه او اغلب شامل طراحان و مدیران نایک ، مانند تینکر هاتفیلد است .

این شرکت علاوه بر تولید لباس و تجهیزات ورزشی ، در زمینه فروشگاه های خرده فروشی ، با نام نیک تاون فعالیت می کند.نایک از بسیاری ورزشکاران و تیم های ورزشی سطح بالا در سراسر جهان حمایت مالی می کند .